piątek, 25 listopada 2016

Bóg dał mi kopa w górę… Historia Urszuli Meli.


Trochę przewrotne stwierdzenie i zaskakujące…
Gdy nas spotyka coś złego często szukamy winowajcy, jakiegoś kozła ofiarnego… Czasem jest nim drugi człowiek , czasem my sami, ale najczęściej jest nim Bóg, raczej cichy i małomówny, więc bezbronny. Mówimy wtedy: „Dlaczego mi to zrobiłeś, dlaczego to dopuściłeś”, „Gdzie byleś Boże wtedy i wtedy, kiedy działo mi się coś złego?”, „Gdzie był Bóg…?”
Urszula Mela miała co najmniej trzy momenty

w życiu, w których tak mogłaby zawołać: śmierć  młodszego syna, pożar domu i utrata dobytku życia oraz wypadek Jaśka. Dla niejednej rodziny jedno tylko takie wydarzenie mogłoby stać się drogą na dno „czarnej dziury” rozpaczy i końca wszystkiego. Rodzinę Melów spotkały wszystkie trzy.
Urszula Mela  długo była tłem dla swego syna Jaśka, którego osiągnięcia wszyscy znamy. W tej książce pokazuje ona swoją drogę przez życie, sposób zmagania się z tym co życie przynosi, swój ogląd sprawy.
Szczerość i prostota to to, co wybija się na czoło kiedy opisuje ciężkie momenty,  własne przechodzenie przez wszystkie etapy straty, żałoby i ciężkich doświadczeń. Wszystkie trudne wydarzenia potraktowała jak trampolinę w górę, wszystkie one okazały się budujące. Właśnie dzięki nim odnalazła sens, swoja drogę do Boga, nauczyła się oddzielać rzeczy ważne od bzdur. „Niezbadane są ścieżki, na których Bóg spotyka człowieka” tym cytatem z Fiodora Dostojewskiego podsumowuje swoją kręta i wyboistą drogę do Niego. Sama nie uważa się za osobę silną, choć wszyscy o niej tak mówią.   Doświadczyła, że kiedy tego było potrzeba pojawiała się siła, pomoc ludzi i dużo dobrego. Mówi, że dzielenie się bólem stwarza przestrzeń między ludźmi, w której wiele może się wydarzyć. Dlatego dzieli się swoja radością z odkrycia wiary i sensu wszystkiego co  ją spotkało.
Jeśli Bóg daje kopa…to tylko w górę.
Książka ukazała się w 2016 roku w wydawnictwie ZNAK, jest wywiadem - rzeką Katarzyny Węglarczyk. Polecam wszystkim, których interesuje prawdziwe życie. Znajdziecie tam wiele głębokich i zaskakujących myśli, nad którymi nie sposób się nie zatrzymać. 
M<Z

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz