sobota, 21 stycznia 2012

Karen Kingsbury- Tańcz ze mną

       Karen Kingsbury w swojej twórczości dużo nawiązuje do Boga i do Biblii, można więc powiedzieć, że jest pisarką chrześcijańską. Zachęcam do przeczytania jej książki pod tytułem ,,Tańcz ze mną”.
W tej książce autorka opisuje życie rodziny Reynoldsów. Abby pisuje artykuły do kobiecego pisma, John jest trenerem i nauczycielem. Trwają w małżeństwie już ponad dwadzieścia lat, mają trójkę dorastających
dzieci. Z pozoru wydaje się, że wszystko jest w najlepszym porządku, ale każde z małżonków żyje własnym życiem, coraz bardziej oddalając się od siebie. Jako młodzi ludzie byli bardzo wierzący, teraz ich wiara i ufność w Bożą pomoc zeszła na dalszy plan. Abby zajęta dziećmi i opieką nad starym ojcem, nie poświęca mężowi zbyt wiele czasu, a on pracując w szkole, poznaje inną kobietę, też nauczycielkę, z którą spędza dużo czasu. Nowa przyjaciółka jawnie z nim flirtuje i za wszelką cenę chce go zniechęcić do żony. Wszystko więc wskazuje na to, że ich małżeństwo całkowicie się rozpadnie. Nie potrafią już ze sobą spokojnie rozmawiać,między nimi panuje ciągłe napięcie, postanawiają się rozwieść. Lecz muszą jeszcze wytrwać w tym pozornym już związku do dnia ślubu najstarszej córki. Mają przed sobą jeszcze pół roku życia pod jednym dachem i jest to dla nich obojga bardzo trudne, bo muszą udawać, że wszystko jest w najlepszym porządku. John powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, że kobieta z którą chciał się związać po rozwodzie, jakoś do niego nie pasuje. Zastanawia się co zrobił ze swoim małżeństwem. Kiedy oddalił
się od Boga, przestał się modlić i w efekcie pogmatwał sobie życie. W swoich myślach coraz częściej zaczyna prosić Boga o pomoc, zaczyna się modlić. Kończy znajomość ze swoja przyjaciółką, decyduje się prosić żonę o wybaczenie, wyznając jej przy tym całą prawdę. Abby, przerażona perspektywą ogromnej samotności i złamanego serca, zdaje sobie sprawę, że i ona nie jest bez winy. Przecież miała w tym swój udział, że ich małżeństwo znalazło się w tak fatalnym położeniu. W głębi serca na nowo odnajduje miłość do męża, która tak naprawdę zawsze w niej trwała. Postanawiają na nowo spróbować odbudować swoje małżeństwo.
      Każdy, kto będzie czytał tę książkę, odnajdzie w niej cząstkę siebie i swojego życia. Może gdybyśmy więcej uwagi poświęcali osobie, z którą nam przyszło dzielić życie, na pewno mniej byłoby rozwodów i smutnych losów dzieci z rozbitych rodzin. Książka jest tak świetnie napisana, że po prostu czyta się ją jednym tchem. Serdecznie polecam !

Opracował: Ł.D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz